O zespole

Zespół Taneczny "Miraż"

Zespół taneczny Miraż działa od 1992 roku. Nasza grupa taneczna zajmuje się tańcem modern, a także show dance i jazz. Obecnie zespół zrzesza około 120 tancerzy w kilku grupach wiekowych – począwszy od kilkuletnich dzieci, na seniorach skończywszy. W najbardziej zaawansowanych grupach zajęcia są bardzo intensywne - odbywają się aż 4 razy w tygodniu, a typowe zajęcia taneczne uzupełnione są ćwiczeniami akrobatycznymi i baletem. Profesjonalizm kadry instruktorskiej, w połączeniu z niezwykłą pasją i ciężką pracą tancerzy dają jednak efekty – Miraż nie tylko regularnie występuje, ale również odnosi znaczące sukcesy na imprezach mistrzowskich na szczeblu krajowym (Mistrzostwa Polski) oraz międzynarodowym (Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy).

ADMINISTRATOREM STRONY JEST STOWARZYSZENIE SYMPATYKÓW ZESPOŁU TANECZNEGO "MIRAŻ"


Kadra instruktorska

Lenka Brečková

Ryszard Kozłowski

Klaudia Czapka  724 720 688

Marcin Kost

Evgeniya Makeeva - Wyputa


asystentki:

Dominika Pławna   668 920 969

kontakt: 691 475507; impuls56@op.pl; r.kozlowski@pft.org.pl


Najnowsze sukcesy

IDO WORLD MODERN AND JAZZ CUPS – 8-9 czerwiec 2o18 Praga

    formacja juniorzy modern  5 miejsce

    mini formacja jazz juniorzy  3 miejsce

    formacja jazz juniorzy    3 miejsce

 

Krajowe Mistrzostwa IDO - Jazz Dance - 18-20 maja 2o18 - Łomianki

DZIECI:

Solo Jagoda Iglikowska   23 miejsce    / na 68

Solo Lena Zmarzły       45 miejsce        / na 68

Duet Lena Zmarzły/Hanna Łaciok  - v-ce Mistrzynie Polski / na 22

Mała grupa – v-ce Mistrzynie Polski  / 14

Formacja jazz – 3 miejsce  / na 10

 

JUNIORZY:

Solo Nina Stec – 7 miejsce / na 103

Solo Małgorzata Cebula   29 miejsce  / na 103

Duet: Małgorzata Cebula/Emilia Sopyła   9 miejsce   / na 25

Mała grupa:  4 miejsce     / na 21

Formacja: - 8 miejsce / na 17

XI Przegląd Zespołów Tanecznych - Pszów 2018 

SHOW DANCE – GRUPY JUNIOR

 "MIRAŻ" Wodzisław Śląski - gr. Dzieci "Big Ben" I miejsce

SHOW DANCE – GRUPY ŚREDNIE 

 "MIRAŻ" Wodzisław Śląski - gr. Juniorzy "Prawdziwe życie" I miejsce i Grand Prix

WYNIKI XVII WODZISŁAWSKIEJ GALI TANECZNEJ MIX 2018-04-22

 

KAT. SHOW DANCE 7-11 LAT:             1 miejsce

 

KAT. SHOW DANCE 12-15 LAT:          1 miejsce

 

Mistrzostwa Polski Show Dance  – Kleszczów   6-8 kwiecień 2018

formacje: 

dzieci           "Straszny Dwór"        3 miejsce

juniorzy      "Student medycyny"      5 miejsce

małe grupy:            

dzieci           "Big Ben"       1 miejsce

juniorzy      "Prawdziwe życie"     3 miejsce

duety:        

dzieci

Julia Staszewska/Jagoda Iglikowska     " Uwaga ! Dzikie zwierzęta"    1 miejsce

Laura Stuka/Anna Kubicz   „Kurczaki z naszej wioski”    4 miejsce

juniorzy

Małgorzata Cebula/Emilia Sopyła   "  Na pomoc ! "      4 miejsce

solo:           

mini kids

Alicja Cojg "Kukułka"    2 miejsce

dzieci

Jagoda Iglikowska  „Bedzie zimno”        6 miejsce

Hanna Łaciok   "Pocałuj żabę"      9 miejsce

juniorzy

Emilia Sopyła           8 miejsce

Małgorzata Cebula      13 miejsce

 

Mistrzostwa Polski Modern Dance i Balet – Wałbrzych   23 – 25.o3.2o18

formacja modern dance juniorzy – III miejsce

formacja balet juniorzy – III miejsce

 

 IDO WORLD BALLET & JAZZ CHAMPIONSHIPS 2017 – Rawa Mazowiecka („Ossa”) – 7-10.12.2o17

formacja jazz dance juniorzy „Footloose”  - 7 miejsce na 19

IDO WORLD SHOW DANCE CHAMPIONSHIPS 2017 – Riesa – 20 – 25.11.2o17

Dzieci:

formacja show „Kurczaki z naszej wioski”   7 miejsce na 15

mała grupa „Niebezpieczna doniczka”      8 miejsce na 26

duet show Z.Wójtowicz/W.Erban  „W niedzielne popołudnie”  6 miejsce na 41

show solo Zuzanna Wójtowicz „Tysiąc i jedna noc”    20 miejsce na 47

Juniorzy:

duet show M.Cebula/E.Sopyła  „Niech żyje biurokracja”   13 miejsce na 42

duet show J.Wolny/J.Skrodzka  „Szczęśliwa wróżba”      20 miejsce na 42

 

Mistrzostwa Europy Jazz Dance – Praga – 5 – 8 czerwiec 2o17

mini formacja jazz dance juniorzy – 12 miejsce

formacja jazz juniorzy „Footlooose” – brązowy medal

 

Mistrzostwa Polski Show Dance – Białobrzegi  2 – 4 czerwiec 2o17

Dzieci:

formacja show „Kurczaki z naszej wioski”   vicemistrz Polski

mała grupa „Niebezpieczna doniczka”        mistrz Polski

duet show Z.Wójtowicz/W.Erban  „W niedzielne popołudnie”   mistrz Polski

show solo Alicja Cojg „Powoli, powolutku …”      brązowy medal

show solo Zuzanna Wójtowicz „Tysiąc i jedna noc”   brązowy medal

Juniorzy:

formacja show „Pycha pawia”    7 miejsce

mała grupa „Fair play”  5 miejsce

duet show M.Cebula/E.Sopyła  „Niech żyje biurokracja”   mistrz Polski            

duet show J.Wolny/J.Skrodzka  „Szczęśliwa wróżba”    10 miejsce

solo show Emilia Sopyła  „Excalibur”    12 miejsce

Dorośli:

mała grupa     4 miejsce

duet show A.Szebesta/Izabela Rosmus     5 miejsce

duet show N.Oślizło/A. Szkatuła      8 miejsce

solo show Izabela Rosmus          6 miejsce

solo show Anna Szebesta       9 miejsce

solo show Maryna Musiolik     9 miejsce 

 

X Ogólnopolski Przegląd Zespołów Tanecznych w Pszowie - 13 maja 2017

mini jazz juniorzy "I will survive" - 1 miejsce

XVI Wodzisławska Gala Taneczna MIX 2017 - 22 kwiecień 2017

formacja juniorów "Footloose" - 1 miejsce

Mistrzostwa Polski Jazz Dance – Kielce – 24 – 26 marzec 2o17

solo:

dzieci:      Wójtowicz Zuzanna  -   6 miejsce / 60 startujących

                  Erban Wiktoria  -  13 miejsce / na 60 startujących

juniorzy:  Stec Nina  -  31 miejsce / na 100 startujących

                  Sopyła Emilia  -  22 miejsce / na 100 startujących

                  Wolny Julia   -   24 miejsce / na 100 startujących

seniorzy:  Rosmus Izabela   - 12 miejsce / na 81 startujących

 

duety:

  Halfar Zuzanna / Mołdrzyk Marta  -  11 miejsce / na 19 startujących

  Rosmus Izabela / Szebesta Anna  -  9 miejsce na / 18 startujących

mini formacja juniorzy:

M.Brzoza, E. Krzyształa, M.Mołdrzyk, J.Skrodzka, E.Sopyła, N.Stec, J. Wolny – 11 m./na 26 startujących

formacja juniorzy „Footloose”  -  4 miejsce / na 14 startujących  (awans na MŚ i ME)

 

Mistrzostwa Europy Jazz Dance, Modern Dance i Balet Pointe – Mikołajki – 6-10.12.2o16              

                                               JAZZ

  1. formacja jazz dance dzieci – „ Kiss Me „   brązowy medal
  2. mała grupa jazz dance dzieci – „ Cool Dolls „   VII miejsce
  3. mała grupa jazz dance juniorzy    V miejsce
  4. duet jazz dance dzieci Z.Halfar / W.Zalewska   VI miejsce
  5. duet jazz dance dorośli I.Rosmus / A.Szebesta  VI miejsce
  6. solo jazz dance dorośli  I.Rosmus    XV miejsce

                                         MODERN

  1. mała grupa modern dance dzieci – „ Zorza „   VIII miejsce
  2. duet modern dance dorośli I.Rosmus / A.Szebesta     VI miejsce

                                      BALET POINTE

  1. mała grupa balet dzieci   srebrny medal
  2. mała grupa balet juniorzy      srebrny medal
  3. duet  balet dzieci  Z.Halfar / Z.Wójtowicz     brązowy medal

Mistrzostwa Świata Show Dance – Riesa (Niemcy)  21 – 26.11.2o16

  1. formacja show dance dzieci  „Niedzielne popołudnie”  v-ce mistrz Świata    
  2. mała grupa show dance dzieci „ Kołysanka „   XIII miejsce / 26 prezentacji
  3. mała grupa show dance juniorzy „Konstelacja Wielkiego Wozu”       VII miejsce / 28 prezentacji
  4. duet show dance dzieci W.Erban / Z.Wójtowicz  „Wielkie pranie „    XII miejsce / 32 prezentacje
  5. duet show dance juniorzy M.Cebula / E.Sopyła  „Na naszym podwórku „     VI miejsce / 40 prezentacji
  6. solo show dance juniorzy E.Sopyła „Industry”    XX miejsce / 49 prezentacji
  7. solo show dance dorośli I.Rosmus „Na drugim brzegu …”     XV miejsce  / 43 prezentacje

Mistrzostwa Polski Modern Dance i Balet – Siedlce 27 – 29.o5.2o16

Balet

1. mała grupa dzieci  3 miejsce – nominacja na MŚ i ME

        2. mała grupa juniorzy  5 miejsce – nominacja na MŚ i ME

         3.  duet dzieci  Halfar, Wójtowicz  4 miejsce – nominacja na MŚ i ME

Modern Dance

1) mała grupa dzieci - tytuł "Zorza"  5 miejsce – nominacja na MŚ i ME

2) mała grupa juniorzy – tytuł  "W czyichże rękach"  8 miejsce 

3) Duet -11 - Wójtowicz/Halfar  5 miejsce – nominacja na MŚ i ME

4) Solo 16+ - I. Rosmus  1 miejsce – Mistrz Polski

5) Duet 16+ - Rosmus/Szebesta  2 miejsce – I v-ce Mistrz Polski

 

Mistrzostwa Polski Show Dance i Jazz Dance – Wałbrzych 7 – 1o.o4.2o16

SHOW DANCE

dzieci

  1. formacja     „Niedzielne popołudnie” 1 miejsce Mistrz Polski (nominacja na MŚ)
  2. mała grupa    „Kołysanka” 3 miejsce Brązowy Medal (nominacja na MŚ)
  3. duety:  

 Z.Halfar / M. Brzoza    „Schronisko dla kotów„ 4 miejsce

 W.Erban / Z.Wójtowicz  „Wielkie pranie”  3 miejsce Brązowy Medal (nominacja na MŚ)

  1. solistki: 

Emilia Krzyształa   „ Niewesoły żywot biedronki „    7 miejsce

Zuzanna Halfar     „ Ryba na maśle”                       7 miejsce

 juniorzy

  1. formacja /8    „ Rosiczka „                      6 miejsce
  2. mała grupa  „ Wielki wóz „                      4 miejsce
  3. duety: M.Cebula / E.Sopyła „Kargulowa i Pawlakowa” 3 miejsce Brązowy Medal (nominacja na MŚ)

      4.  solistki: Emilia Sopyła „Industry” 2 miejsce Srebrny Medal  (nominacja na MŚ)

      seniorzy

  1. solistki:    

Izabela Rosmus „Na drugim brzegu tęczy” 2 miejsce Srebrny Medal (nominacja na MŚ)

Anna Szebesta         „Ostatni list”    9 miejsce

Martyna Musiolik                           7 miejsce

 JAZZ DANCE  

dzieci

  1. formacja    „ Kiss me „    5 miejsce (nominacja na MŚ)
  2. mała grupa  „ Cool dolls „ 3 miejsce Brązowy Medal (nominacja na MŚ)
  3. duety: 

W. Zalewska / Z. Halfar   „ Atomic boy „             6 miejsce

A. Swoboda / M. Sikora   „ Prosta piosenka „     11 miejsce

juniorzy

  1. mała grupa   „ Winna jest głupota „     6 miejsce

seniorzy

  1. duety:  Anna Szebesta / Izabela Rosmus    7 miejsce
  2. solistki:  Izabela Rosmus                          6 miejsce

Mistrzostwa Świata Jazz i Modern Dance – Mikołajki  (Polska)    7 – 11.12.2o15

Formacja jazz dzieci „Nie zatrzymuj mnie”       3 miejsce Brązowy Medal

Mini formacja modern dzieci „Lekkość”          3 miejsce Brązowy Medal

Formacja modern dzieci „Euforia”                  4 miejsce

Mini formacja jazz dzieci „Fever”                   5 miejsce

Duet jazz juniorzy Iza Rosmus/Ania Szebesta   7 miejsce

Solo jazz juniorzy Iza Rosmus                     9 miejsce

Duet modern juniorzy Iza Rosmus/Ania Szebesta   12 miejsce

 

Mistrzostwa Świata Dance Show – Riesa (Niemcy) 23-28.11.2o15

 

formacja dzieci “Myszka Minnie na planie filmowym ”    2 miejsce - Vicemistrz Świata

mała grupa dzieci  " Popcorn "  /25                                14 miejsce

duet E.Sopyła/E.Krzyształa  " Piękny poranek "  /28       13 miejsce  

duet Z.Halfar/M.Mołdrzyk  " Bajkopisarz "   /28               10 miejsce

solo Emilia Sopyła   " Rozdaję szczęście "  /43               9 miejsce    

Mistrzostwa Polski Modern Dance i Balet Siedlce 2015 (5 - 7 czerwiec)

formacja dzieci modern „Euforia”  -  3 miejsce

mała grupa dzieci modern „Lekkość”   -  5 miejsce

duet modern juniorzy A.Szebesta/I.Rosmus   - 3 miejsce

mała grupa dorośli „Oczekiwanie” – 6 miejsce

(Mistrzostwa Polski Show Dance i Jazz Dance – 10-12.o4.2o15 Szczecin (1 600 tancerzy)

 SHOW DANCE

Dzieci

Formacja  „Myszka MInnie na planie”                              Mistrz Polski

Mini formacja „Popcorn”                                                  V-ce mistrz Polski

Duet Emilia Sopyła/ Emilia Krzyształa „Piękny poranek”   V-ce mistrz Polski

Duet Antonina Nowak/Wiktoria Zalewska „Kółko i krzyżyk”  6 miejsce

Duet Zuzia Halfar/Marta Mołdrzyk „Bajkopisarz”        II V-ce Mistrz Polski

Solo Emilia Sopyła „Rozdaję szczęście”                 V-ce mistrz Polski

Juniorzy

Formacja „ Avatar „                                                      8 miejsce

Dorośli

Solo Martyna Musiolik „Enjoy the silence”                    5 miejsce

JAZZ DANCE

Dzieci

Formacja „ Nie zatrzymuj mnie”                                     4 miejsce

Mini formacja  „ W gorączce „                                       5 miejsce

Duet Zuzia Halfar/Marta Mołdrzyk  „W świecie swingu”   5 miejsce

Juniorzy

Duet Iza Rosmus/Anna Szebesta „Nasze wszystko”    V-ce mistrz Polski

Solo Iza Rosmus „ Syrop z miodem”                              Mistrz Polski

Mistrzostwa Świata Jazz i Modern Dance Mikołajki 2014 (9-14 grudzień 2o14)

      formacje jazz dance dzieci  " Stare ale jare "  6 miejsce

małe grupy jazz dance dzieci "Ja tak bardzo chcę radości "  10 miejsce

Halfar Zuzanna/Mołdrzyk Marta 9 miejsce

formacja dzieci modern „Gazele”  9 miejsce

     mała grupa dzieci modern „Na ławeczce”   6 miejsce

     mała grupa dzieci balet  „Wszystkie oblicza wiosny”  8 miejsce

Mistrzostwa Europy Show Dance – Riesa (Niemcy) – 24 – 26.11.2o14

Formacje  Show Dance Dzieci   "Iskiereczka z popielnika "   4 miejsce

Małe grupy  Show Dance Dzieci - "Biuro Podróży "Miraż""  7 miejsce

Halfar Zuzanna/Mołdrzyk Marta   „Kameleony” 13 miejsce

Cebula Małgorzata/Sopyła Emilia  „Bez pracy nie ma kapusty”  11 miejsce

Sopyła Emilia   „Sarenka”  15 miejsce

Rosmus Izabela  „Królowa Zimy” 13 miejsce

Mistrzostwa Polski Modern Dance i Balet Siedlce 2014 (20-22 czerwiec)

formacja dzieci modern „Gazele”  -  2 miejsce

mała grupa dzieci balet  „Wszystkie oblicza wiosny”  -  2 miejsce

mała grupa dzieci modern „Na ławeczce”   -  4 miejsce

mała grupa juniorzy modern „Run boy run”  - 8 miejsce

mała grupa dorośli modern „Euphoria”  -  6 miejsce

duet modern dzieci N.Sznapka/J.Wolny – 11 miejsce

duet modern juniorzy A.Szebesta/I.Rosmus   - 4 miejsce

duet modern seniorzy K.Czapka/C.Borowik  - 7 miejsce

solo modern dzieci Emilia Sopyła  -  8 miejsce

solo modern dzieci Zuzanna Halfar  -  9 miejsce

solo modern juniorzy Izabela Rosmus  - 3 miejsce

solo modern dorośli Paulina Wloka  - 20 miejsce

solo modern dorośli Martyna Musiolik  - 11 miejsce

solo modern dorośli Cezary Borowik   - 5 miejsce

 

VII Przegląd Zespołów Tanecznych - Pszów

grupa starsza (pow. 16 lat):
MIRAŻ GRUPA STARSZA - "W świecie blichtru..." - 1 miejsce

grupa średnia  (11-15 lat):

MIRAŻ JUNIOR OLD - "O! Paris" - 1 miejsce

NAJLEPSZY ZESPÓŁ POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

(nagroda ufundowana przez Panią Janinę Chlebik-Turek - Przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu Wodzisławskiego)

MIRAŻ GR. MŁODSZA - "Biuro Podróży Miraż"

GRAND PRIX Przeglądu Zespołów Tanecznych

(nagroda ufundowana przez Pana Michała Lorek - Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Pszowie)

MIRAŻ GR. MŁODSZA- "Biuro Podróży Miraż"

Wodzisławska Gala Taneczna MIX 2014

Małe grupy Show Dance Dorośli "W świecie blichtru"   – 1 miejsce

Małe grupy  Show Dance Juniorzy "O! Paris "   – 2 miejsce

Mistrzostwa Polski Show Dance i Jazz Dance Kielce 2014 (4 – 6 kwiecień)

Formacje i mini formacje

  1. Formacje  Show Dance Dzieci   "Iskiereczka z popielnika "  – 2 miejsce
  2. Formacje Jazz Dance Dzieci  " Stare ale jare "   – 4 miejsce
  3. Małe grupy  Show Dance Dzieci - "Biuro Podróży "Miraż"" – 2 miejsce
  4. Małe grupy  Show Dance Juniorzy "O! Paris "   – 1 miejsce
  5. Małe grupy Show Dance Dorośli "W świecie blichtru"   – 4 miejsce
  6. Małe grupy Jazz Dance Dzieci "Ja tak bardzo chcę radości "  – 3 miejsce
  7. Małe grupy Jazz Dance Juniorzy " Tańcząc na chmurze "   - 9 miejsce
  8. Małe grupy Jazz Dance Dorośli   "Ready for the weekend"    - 9 miejsce

Duet Show Dance

  1. Halfar Zuzanna/Mołdrzyk Marta   - 2 miejsce
  2. Cebula Małgorzata/Sopyła Emilia – 1 miejsce
  3. Rosmus  Izabela/Szebesta Anna  – 5 miejsce

 

Duet  Jazz Dance*

1             Halfar Zuzanna/Mołdrzyk Marta  - 4 miejsce

2             Borowik Cezary/Czapka Klaudia   - 9 miejsce

3             Barteczko Patrycja/Wloka Paulina    - 18 miejsce

 

Solo Show Dance

1             Krzyształa Emilia   - 8 miejsce

2             Brzoza  Martyna  – 18 miejsce

3             Sopyła Emilia – 1 miejsce

4             Halfar   Zuzanna  – 14 miejsce

5             Szebesta Anna  – 13 miejsce

6             Rosmus  Izabela  – 3 miejsce

7             Borowik Cezary  – 5 miejsce

8             Musiolik Martyna – 6 miejsce

 

Solo Jazz Dance*

1             Cebula Małgorzata  – 18 miejsce

2             Stec Nina  – 26 miejsce

3             Broda Nel  – 50 miejsce

4             Rosmus Izabela  – 4 miejsce

5             Czapka Klaudia  – 42 miejsce

6             Borowik  Cezary   – 8 miejsce

7             Wloka   Paulina  – 14 miejsce

2013

Mistrzostwa Świata Jazz i Modern Dance - Mikołajki

IX miejsce – mini formacja modern dzieci (Bose Stopy),
XI miejsce - mini formacja modern seniorzy (Exogenesis),
XVI miejsce - mini formacja modern juniorzy (Arka Noego).

Mistrzostwa Świata Dance Show - Riesa

XVIII miejsce - solo dzieci Emilia Sopyła "Pieskie życie kota"  (18/49),
XXVII miejsce - duet dzieci Marta Mołdrzyk/Zuzanna Halfar - "Zakochany groszek" (27/32)

Otwarte Mistrzostwa Republiki Czeskiej
I miejsce - mini formacja modern dorośli (Exogenesis).

Mistrzostwa Polski
III miejsce – duet dzieci (Marta Mołdrzyk, Zuzanna Halfar),
III miejsce – solo dzieci (Emila Sopyła),
III miejsce – mini formacja modern dzieci (Bose Stopy),
III miejsce – mini formacja modern dorośli (Exogenesis),
IV miejsce – formacja dzieci (W samym sercu Grenlandii)
IV miejsce – formacja juniorzy (Pieniądze ponad wszystko)

2012
Mistrzostwa Polski
I miejsce – solo show mini dzieci (Zuzanna Halfar)
III miejsce – formacja juniorów (Amadeusz)
IV miejsce – solo show seniorzy (Cezary Borowik)
V miejsce – solo show dzieci (Emilia Sopyła)
V miejsce – formacja dzieci (Warsztat samochodowy)

2011
Mistrzostwa Świata
III miejsce – formacja juniorów (Jazz of Jack)
IV miejsce – solo juniorów (Karol Mental)
V miejsce – duety dzieci (Patrycja Barteczko, Paulina Wloka)


Mistrzostwa Europy
III miejsce – solo dzieci (Karol Mental)
III miejsce – formacja dzieci (Jazz of Jack)


Mistrzostwa Polski
I miejsce – solo dzieci (Anna Szebesta)
II miejsce – mini formacja dzieci (Śpiący księżyc)
II miejsce – solo dzieci (Izabela Rosmus)

Aktualności

filmik

https://www.youtube.com/watch?v=z0M0G5rOiR4

 


Mistrzostwa Polski w Wałbrzychu - podsumowanie

Z Krajowych Mistrzostw IDO Show Dance i Jazz Dance, które w tym roku odbyły się w Wałbrzychu, nasi tancerze wrócili aż z 7 medalami. Za największe osiągnięcie zespołu podczas tegorocznych Mistrzostw Polski należy uznać obronę złotego medalu w kategorii Show Dance formacji dziecięcych do lat 11, gdzie Miraż drugi rok z rzędu nie znalazł sobie równych (kliknij TUTAJ aby zobaczyć występ). Kolejne medale wywalczyły mini formacje dzieci, które zdobyły brązowe medale zarówno w stylu jazz, jak i show dance. Na trzecim stopniu podium rywalizację zakończyły również duety w kategorii juniorów (Gosia Cebula, Emilia Sopyła) oraz dzieci (Zuzia Wójtowicz, Wiktoria Erban). Świetne wyniki Miraż odnotował także w występach solowych – Emilia Sopyła (kategoria 12-15 lat) oraz Izabela Rosmus (kategoria 16+) zdobyły srebrne medale, co w przypadku obu dziewczyn jest tym większym sukcesem, iż obie po raz pierwszy startowały w swoich kategoriach wiekowych. Podsumowanie imprezy możecie przeczytać np. tutaj: LINK

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z Mistrzostw Polski w Wałbrzychu: LINK (więcej zdjęć również na naszym profilu na FB: LINK 


stypendium

Drodzy instruktorzy,

Istnieje możliwość otrzymania stypendium na dofinansowanie zajęć dla dzieci, które mają trudną sytuację finansową. Być może w Waszych zespołach jest ktoś, kto ma duży talent a nie jest w stanie lub jest mu bardzo trudno płacić składki za uczestnictwo. Proszę, przekażcie im wtedy informacje o możliwości wsparcia. Wystarczy złożyć wniosek. Czas składania wniosków mija 10 października.
Wszystkie informacje są na stronie http://www.eurodesk.pl/granty/doceniamy-talenty-umacniaj-je-z-nami-program-stypendialny?utm_source=freshmail&utm_medium=email&utm_campaign=Eurokursor_-_Granty_nr_23
 

Program stypendialny skierowany do uczniów szkół podstawowych (IV–VI), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z miejscowości do 100 tys. mieszkańców, w trudnej sytuacji materialnej.

W ramach stypendium „Doceniamy talenty…” Fundacja uruchomiła dwa rodzaje stypendiów:
a. Na zakup sprzętu bądź materiałów, np. podręczników i słowników, strojów, obuwia itp.
b. Na pokrycie kosztów zajęć dodatkowych, przejazdów itp.
Wnioskujący sam określa, o które z stypendium się stara

Warunki ubiegania się o stypendium:
– zamieszkanie w miejscowości do 100 tys. mieszkańców;
– dochód na członka rodziny nie przekraczający 1000 zł netto;
– brak innych świadczeń stypendialnych;
– udokumentowane przez nauczyciela, opiekuna lub trenera zdolności, zainteresowania w danej dziedzinie nauki, sztuki lub sportu.

W ramach programu Fundacja uruchomiła też Stypendium Specjalne „Trampolina” na sfinansowanie zajęć dodatkowych dla uczniów zamieszkałych na terenie całej Polski, którzy ze względu na trudną sytuację materialną rodziny nie uczestniczą w żadnych pozalekcyjnych zajęciach rozwojowych.
Uczniowie ubiegający się o Stypendium Specjalne nie mają obowiązku dokumentować swoich szczególnych zdolności.

Jak aplikować
Należy przesłać na adres Fundacji wypełniony i wydrukowany wniosek, dołączając do niego:
– krótki esej, który będzie odpowiedzią na pytanie, dlaczego uczeń/uczennica powinien/ powinna otrzymać stypendium;
– materiały dokumentujące zdolności, np. udział w konkursach, olimpiadach, koncertach, zawodach itp. (ten punkt nie jest obowiązkowy dla uczniów ubiegających się o Stypendium Specjalne „Trampolina”).
Dodatkowo punktowana będzie udokumentowana działalność na rzecz społeczności lokalnej.

Jedna osoba może ubiegać się o jeden rodzaj stypendium.

Budżet

  • Budżet programu „Doceniamy talenty…” – 10 000 zł
  • Budżet Stypendium Specjalnego „Trampolina” – 5000 zł

W kolejnych edycjach budżet programu mają zasilać wpłaty darczyńców, sponsorów, administracji państwowej/ samorządowej, zbiórek publicznych i in.

Termin składania wniosków: 10 października 2016 r.


Mistrzostwa Świata i Europy

Na MŚ Show Dance oraz ME Modern, Jazz i Balet najprawdopodobniej zatańczymy:

Mistrzostwa Świata Show Dance – Riesa (Niemcy)  21 – 26.11.2o16

  1. formacja show dance dzieci  „Niedzielne popołudnie”
  2. mała grupa show dance dzieci „ Kołysanka „
  3. mała grupa show dance juniorzy „Konstelacja Wielkiego Wozu”
  4. duet show dance dzieci  M.Brzoza / Z.Halfar „Schronisko dla kotów” – lista rezerwowa
  5. duet show dance dzieci W.Erban / Z.Wójtowicz  „Wielkie pranie „
  6. duet show dance juniorzy M.Cebula / E.Sopyła  „Na naszym podwórku „
  7. solo show dance juniorzy E.Sopyła „Industry”
  8. solo show dance dorośli I.Rosmus „Na drugim brzegu …”

Mistrzostwa Europy Jazz Dance, Modern Dance i Balet Pointe – Mikołajki – 6-10.12.2o16               

                                               JAZZ

  1. formacja jazz dance dzieci – „ Kiss Me „
  2. mała grupa jazz dance dzieci – „ Cool Dolls „
  3. mała grupa jazz dance juniorzy
  4. duet jazz dance dzieci Z.Halfar / W.Zalewska – lista rezerwowa
  5. duet jazz dance dorośli I.Rosmus / A.Szebesta – lista rezerwowa
  6. solo jazz dorośli I.Rosmus – lista rezerwowa

                                         MODERN

  1. mała grupa modern dance dzieci – „ Zorza „
  2. duet modern dance dzieci  Z.Halfar / Z.Wójtowicz
  3. duet modern dance dorośli I.Rosmus / A.Szebesta
  4. solo modern dorośli   I.Rosmus

                                      BALET POINTE

  1. mała grupa balet dzieci
  2. mała grupa balet juniorzy
  3. duet  balet dzieci  Z.Halfar / Z.Wójtowicz

Zdjęcia i nagranie koncertu

Sobotni koncert za nami - zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z koncertu:http://dreamsfoto.pl/miraz Jednocześnie przypominamy, że wciąż można zamawiać płyty z koncertu. Koszt to jedynie 35 zł. Płytę można zamówić u Bożeny Witebskiej, Klaudii Czapki lub poprzez maila na miraztaniec@gmail.com i wpłatę na konto Stowarzyszenia.


zmiana miejsca zajęć w poniedziałek 10.X.

Z przyczyn od nas niezależnych  zmieniamy miejsce treningu Mirażu w poniedziałek 10 października. Zajęci odbędą się w SP 4 ul. Górnicza http://zsp4.wodzislaw-slaski.pl/

Harmonogram treningów pozostaje bez zmian


Ostateczny termin zamawiania baletek i jazzówek

Ostateczny termin zamówienia i opłacenia baletek i jazzówek - 4 październik (wtorek). Nie zamawiamy ze względów technicznych obuwia bez wpłaty.


Informacja o wyjeździe na MP Jazz Dance Kielce

Wstępna informacja o wyjeździe na Mistrzostwa Polski Jazz Dance - Kielce

 

 wyjazd z Wodzisławia 24 marzec (piątek)  godz. 15.3o 

 wyjazd z Kielc 26 marzec  (niedziela) wieczorem (po zakończeniu mistrzostw)

 miejsce imprezy: Kielecki Teatr Tańca; Plac St. Moniuszki 2b

 noclegi (ze śniadaniami)  24/25 i 25/26 marzec - hotel „Magnolia”  Sitkówka - Nowiny

wyżywienie: śniadania, jest możliwość  zamówienia kolacji w hotelu (24 i 25.o3) w cenie ok. 20-25 zł za posiłek (wtedy wzrosłyby koszty wyjazdu ) – proszę rodziców o jak najszybsze opinie w tej sprawie   na: impuls56@op.pl - niestety oprócz jednej osoby nikt nie zajął stanowiska w tej sprawie - nie zamawiamy więc posiłków

opieka: A. Krzyształa, R. Wolny, K. Czapka

odpłatność: 220 zł (informacyjnie całkowity koszt to. ok 400 zł) wpłaty na konto: 

Stowarzyszenie Sympatyków Zespołu Tanecznego „Miraż”

Adres: ul. Ks. Płk. W. Kubsza 17, 44-300 Wodzisław Śląski

nr konta: 52 2030 0045 1110 0000 0319 0760 (proszę sprawdzić numer konta i nie przelewać na konto WCK) w terminie do 18 marca 2o17 r. (ew. gotówką u trenerów)

tańczymy: formacja jazz juniorzy w składzie:

 
Brzoza Martyna
Cebula Małgorzata
Halfar Zuzanna
Krzyształa Emilia
Matera Żaneta
Michalska Julia
Mołdrzyk Marta
Nowak Antonina
Rak Julia
Sikora Martyna
Skrodzka Julia
Sopyła Emilia
Stec Nina
Swoboda Antonina
Witebska Marta
Wolny Julia
Woryna Oliwia
Zalewska Wiktoria
 

, mini formacja jazz juniorzy, duety jazz: Erban/Wójtowicz; Halfar/Mołdrzyk; Rosmus/Szebesta, sola jazz Rosmus, Stec, Sopyła, Wolny, Wójtowicz, Erban


"W niedzielę po południu" :) - 11 czerwca

„W niedzielę po południu” - tak przewrotnie nazwano sobotni koncert zespołu tanecznego Miraż, który odbędzie się 11 czerwca 2016 r. o godz. 15:00 i 18:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury. To jednak nie tylko tytuł widowiska, ale również nazwa mistrzowskiej choreografii, dzięki której Miraż wywalczył złoty medal podczas Krajowych Mistrzostw Polski 2016 Show Dance i Jazz Dance w Wałbrzychu.

Publiczność będzie miała okazję podziwiać tancerki w licznych utytułowanych choreografiach (złoci, srebrni i brązowi medaliści mistrzostw Polski, Europy i Świata). Zobaczymy duże formacje, mini formacje, duety i sola w stylach jazz, modern i show. Należy podkreślić, iż regularne sukcesy działającej przy Wodzisławskim Centrum Kultury grupy tanecznej to efekt pasji i zaangażowania i ciężkiej pracy wielu osób. Zespół od lat kierowany jest przez doświadczonych trenerów – Ryszarda Kozłowskiego i Lenkę Brečkovą, których wspierają młodzi pasjonaci tańca i choreografii – Aleksandra Sosna, Klaudia Czapka, Dominika Pławna, oraz Martyna Musiolik. Zespół trenerski uzupełniają Evgeniya Makeeva – instruktorka baletu oraz Marcin Kost, odpowiedzialny za zajęcia akrobatyczne. Końcowy efekt to także pomysłowe rekwizyty oraz świetnie uszyte stroje. Przede wszystkim jednak, sukcesy osiągane są dzięki pasji i wielu godzinom wytężonych zajęć spędzonych na sali treningowej przez młodych tancerzy. W czerwcu wodzisławska publiczność będzie mogła podziwiać efekty tej pracy.

Bilety w cenie 15 zł są do nabycia w kasie WCK lub za pośrednictwem internetowej sprzedaży na portalu www.biletomaniawck.pl

Serdecznie zapraszamy w sobotę na „W niedzielę po południu” ;-)

!!! W sobotę w cenie 35 zł (wpłaty u Klaudii Czapka lub Bożeny Witebskiej) będzie można zamówić płytę DVD zawierającą zapis koncertu oraz zdjęcia !!!  


wstępny program koncertu 11 czerwca

Uwaga ! Zmiany w stosunku do wstępnej wersji !!!

  rozpoczecie-trening-konfer.
1 mini jazz dzieci II - "Right Dolls"
2 solo jazz Natalia Oślizlo
3 duet jazz Nina Stec/Marta Mołdrzyk
  konfernasjerzy Cebula/Wolny
4 mini dance show dzieci "Kołysanka"
5 mini balet juniorki
6 solo modern Martyna Brzoza
7 duet balet Z.Halfar / Z.Wójtowicz
8 duet modern I.Rosmus/A.Szebesta
9 mini balet dzieci
  konfernasjerzy Cebula/Wolny
10 duet show J.Wolny/J.Skrodzka - "Joker"
11 Baby Balet - "W cukierni"
12 duet Z.Halfar/M.Brzoza - "Schronisko dla kotów"
13 mini show juniorzy - "Wielki Wóz"
  konfernasjerzy Cebula/Wolny
14 formacja dzieci I - "W szkole"
15 solo show E.Sopyła - "Industry"
16 duet show Z.Wójtowicz/W.Erban - "Wielkie pranie"
  konf.-nagroda Mistrz Polski Lena/Rysiek
17 formacja dzieci II - "Niedzielne popołudnie"
18 formacja show juniorzy - "Rosiczka"
  konf.-nagrody naklejki, złoty tancerz Lena/Rysiek
19 solo show I.Rosmus - "Na drugim brzegu …"
20 solo show A.Szebesta - "Ostatni list"
21 solo show M.Musiolik
  konf. Lena i Rysiek
22 duet modern M.Witebska / J.Michalska
  konf. Lena i Rysiek
23 duet M.Cebula/E.Sopyła - "Kargule i Pawlaki"
24 solo show M.Mołdrzyk - "Czarodziejka miłości"
25 solo show E.Krzyształa - "Żywot biedronki"
  konf.-pożegnanie Oli Sosny Lena/Rysiek
26 duet jazz A.Swoboda / M.Sikora
27 solo jazz Nina Stec
28 duet jazz Z.Halfar / W.Zalewska
29 mini jazz juniorki - "Winna jest głupota"
30 duet jazz I.Rosmus / A.Szebesta
31 formacja jazz dzieci II - "Kiss me"
  konfernasjerzy Cebula/Wolny
32 "Finał" i "To już jest koniec"