O zespole

Zespół Taneczny "Miraż"

Zespół taneczny Miraż działa od 1992 roku. Nasza grupa taneczna zajmuje się tańcem modern, a także show dance i jazz. Obecnie zespół zrzesza około 120 tancerzy w kilku grupach wiekowych – począwszy od kilkuletnich dzieci, na seniorach skończywszy. W najbardziej zaawansowanych grupach zajęcia są bardzo intensywne - odbywają się aż 4 razy w tygodniu, a typowe zajęcia taneczne uzupełnione są ćwiczeniami akrobatycznymi i baletem. Profesjonalizm kadry instruktorskiej, w połączeniu z niezwykłą pasją i ciężką pracą tancerzy dają jednak efekty – Miraż nie tylko regularnie występuje, ale również odnosi znaczące sukcesy na imprezach mistrzowskich na szczeblu krajowym (Mistrzostwa Polski) oraz międzynarodowym (Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy).


Kadra instruktorska

Lenka Brečková

Ryszard Kozłowski

Klaudia Czapka

Marcin Kost

Evgeniya Makeeva - Wyputa


asystentki:

Dominika Pławna

kontakt: 691 475507; impuls56@op.pl; r.kozlowski@pft.org.pl


Najnowsze sukcesy

Mistrzostwa Polski Modern Dance i Balet – Siedlce 27 – 29.o5.2o16

Balet

1. mała grupa dzieci  3 miejsce – nominacja na MŚ i ME

        2. mała grupa juniorzy  5 miejsce – nominacja na MŚ i ME

         3.  duet dzieci  Halfar, Wójtowicz  4 miejsce – nominacja na MŚ i ME

Modern Dance

1) mała grupa dzieci - tytuł "Zorza"  5 miejsce – nominacja na MŚ i ME

2) mała grupa juniorzy – tytuł  "W czyichże rękach"  8 miejsce 

3) Duet -11 - Wójtowicz/Halfar  5 miejsce – nominacja na MŚ i ME

4) Solo 16+ - I. Rosmus  1 miejsce – Mistrz Polski

5) Duet 16+ - Rosmus/Szebesta  2 miejsce – I v-ce Mistrz Polski

 

Mistrzostwa Polski Show Dance i Jazz Dance – Wałbrzych 7 – 1o.o4.2o16

SHOW DANCE

dzieci

  1. formacja     „Niedzielne popołudnie” 1 miejsce Mistrz Polski (nominacja na MŚ)
  2. mała grupa    „Kołysanka” 3 miejsce Brązowy Medal (nominacja na MŚ)
  3. duety:  

 Z.Halfar / M. Brzoza    „Schronisko dla kotów„ 4 miejsce

 W.Erban / Z.Wójtowicz  „Wielkie pranie”  3 miejsce Brązowy Medal (nominacja na MŚ)

  1. solistki: 

Emilia Krzyształa   „ Niewesoły żywot biedronki „    7 miejsce

Zuzanna Halfar     „ Ryba na maśle”                       7 miejsce

 juniorzy

  1. formacja /8    „ Rosiczka „                      6 miejsce
  2. mała grupa  „ Wielki wóz „                      4 miejsce
  3. duety: M.Cebula / E.Sopyła „Kargulowa i Pawlakowa” 3 miejsce Brązowy Medal (nominacja na MŚ)

      4.  solistki: Emilia Sopyła „Industry” 2 miejsce Srebrny Medal  (nominacja na MŚ)

      seniorzy

  1. solistki:    

Izabela Rosmus „Na drugim brzegu tęczy” 2 miejsce Srebrny Medal (nominacja na MŚ)

Anna Szebesta         „Ostatni list”    9 miejsce

Martyna Musiolik                           7 miejsce

 JAZZ DANCE  

dzieci

  1. formacja    „ Kiss me „    5 miejsce (nominacja na MŚ)
  2. mała grupa  „ Cool dolls „ 3 miejsce Brązowy Medal (nominacja na MŚ)
  3. duety: 

W. Zalewska / Z. Halfar   „ Atomic boy „             6 miejsce

A. Swoboda / M. Sikora   „ Prosta piosenka „     11 miejsce

juniorzy

  1. mała grupa   „ Winna jest głupota „     6 miejsce

seniorzy

  1. duety:  Anna Szebesta / Izabela Rosmus    7 miejsce
  2. solistki:  Izabela Rosmus                          6 miejsce

Mistrzostwa Świata Jazz i Modern Dance – Mikołajki  (Polska)    7 – 11.12.2o15

Formacja jazz dzieci „Nie zatrzymuj mnie”       3 miejsce Brązowy Medal

Mini formacja modern dzieci „Lekkość”          3 miejsce Brązowy Medal

Formacja modern dzieci „Euforia”                  4 miejsce

Mini formacja jazz dzieci „Fever”                   5 miejsce

Duet jazz juniorzy Iza Rosmus/Ania Szebesta   7 miejsce

Solo jazz juniorzy Iza Rosmus                     9 miejsce

Duet modern juniorzy Iza Rosmus/Ania Szebesta   12 miejsce

 

Mistrzostwa Świata Dance Show – Riesa (Niemcy) 23-28.11.2o15

 

formacja dzieci “Myszka Minnie na planie filmowym ”    2 miejsce - Vicemistrz Świata

mała grupa dzieci  " Popcorn "  /25                                14 miejsce

duet E.Sopyła/E.Krzyształa  " Piękny poranek "  /28       13 miejsce  

duet Z.Halfar/M.Mołdrzyk  " Bajkopisarz "   /28               10 miejsce

solo Emilia Sopyła   " Rozdaję szczęście "  /43               9 miejsce    

Mistrzostwa Polski Modern Dance i Balet Siedlce 2015 (5 - 7 czerwiec)

formacja dzieci modern „Euforia”  -  3 miejsce

mała grupa dzieci modern „Lekkość”   -  5 miejsce

duet modern juniorzy A.Szebesta/I.Rosmus   - 3 miejsce

mała grupa dorośli „Oczekiwanie” – 6 miejsce

(Mistrzostwa Polski Show Dance i Jazz Dance – 10-12.o4.2o15 Szczecin (1 600 tancerzy)

 SHOW DANCE

Dzieci

Formacja  „Myszka MInnie na planie”                              Mistrz Polski

Mini formacja „Popcorn”                                                  V-ce mistrz Polski

Duet Emilia Sopyła/ Emilia Krzyształa „Piękny poranek”   V-ce mistrz Polski

Duet Antonina Nowak/Wiktoria Zalewska „Kółko i krzyżyk”  6 miejsce

Duet Zuzia Halfar/Marta Mołdrzyk „Bajkopisarz”        II V-ce Mistrz Polski

Solo Emilia Sopyła „Rozdaję szczęście”                 V-ce mistrz Polski

Juniorzy

Formacja „ Avatar „                                                      8 miejsce

Dorośli

Solo Martyna Musiolik „Enjoy the silence”                    5 miejsce

JAZZ DANCE

Dzieci

Formacja „ Nie zatrzymuj mnie”                                     4 miejsce

Mini formacja  „ W gorączce „                                       5 miejsce

Duet Zuzia Halfar/Marta Mołdrzyk  „W świecie swingu”   5 miejsce

Juniorzy

Duet Iza Rosmus/Anna Szebesta „Nasze wszystko”    V-ce mistrz Polski

Solo Iza Rosmus „ Syrop z miodem”                              Mistrz Polski

Mistrzostwa Świata Jazz i Modern Dance Mikołajki 2014 (9-14 grudzień 2o14)

      formacje jazz dance dzieci  " Stare ale jare "  6 miejsce

małe grupy jazz dance dzieci "Ja tak bardzo chcę radości "  10 miejsce

Halfar Zuzanna/Mołdrzyk Marta 9 miejsce

formacja dzieci modern „Gazele”  9 miejsce

     mała grupa dzieci modern „Na ławeczce”   6 miejsce

     mała grupa dzieci balet  „Wszystkie oblicza wiosny”  8 miejsce

Mistrzostwa Europy Show Dance – Riesa (Niemcy) – 24 – 26.11.2o14

Formacje  Show Dance Dzieci   "Iskiereczka z popielnika "   4 miejsce

Małe grupy  Show Dance Dzieci - "Biuro Podróży "Miraż""  7 miejsce

Halfar Zuzanna/Mołdrzyk Marta   „Kameleony” 13 miejsce

Cebula Małgorzata/Sopyła Emilia  „Bez pracy nie ma kapusty”  11 miejsce

Sopyła Emilia   „Sarenka”  15 miejsce

Rosmus Izabela  „Królowa Zimy” 13 miejsce

Mistrzostwa Polski Modern Dance i Balet Siedlce 2014 (20-22 czerwiec)

formacja dzieci modern „Gazele”  -  2 miejsce

mała grupa dzieci balet  „Wszystkie oblicza wiosny”  -  2 miejsce

mała grupa dzieci modern „Na ławeczce”   -  4 miejsce

mała grupa juniorzy modern „Run boy run”  - 8 miejsce

mała grupa dorośli modern „Euphoria”  -  6 miejsce

duet modern dzieci N.Sznapka/J.Wolny – 11 miejsce

duet modern juniorzy A.Szebesta/I.Rosmus   - 4 miejsce

duet modern seniorzy K.Czapka/C.Borowik  - 7 miejsce

solo modern dzieci Emilia Sopyła  -  8 miejsce

solo modern dzieci Zuzanna Halfar  -  9 miejsce

solo modern juniorzy Izabela Rosmus  - 3 miejsce

solo modern dorośli Paulina Wloka  - 20 miejsce

solo modern dorośli Martyna Musiolik  - 11 miejsce

solo modern dorośli Cezary Borowik   - 5 miejsce

 

VII Przegląd Zespołów Tanecznych - Pszów

grupa starsza (pow. 16 lat):
MIRAŻ GRUPA STARSZA - "W świecie blichtru..." - 1 miejsce

grupa średnia  (11-15 lat):

MIRAŻ JUNIOR OLD - "O! Paris" - 1 miejsce

NAJLEPSZY ZESPÓŁ POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

(nagroda ufundowana przez Panią Janinę Chlebik-Turek - Przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu Wodzisławskiego)

MIRAŻ GR. MŁODSZA - "Biuro Podróży Miraż"

GRAND PRIX Przeglądu Zespołów Tanecznych

(nagroda ufundowana przez Pana Michała Lorek - Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Pszowie)

MIRAŻ GR. MŁODSZA- "Biuro Podróży Miraż"

Wodzisławska Gala Taneczna MIX 2014

Małe grupy Show Dance Dorośli "W świecie blichtru"   – 1 miejsce

Małe grupy  Show Dance Juniorzy "O! Paris "   – 2 miejsce

Mistrzostwa Polski Show Dance i Jazz Dance Kielce 2014 (4 – 6 kwiecień)

Formacje i mini formacje

  1. Formacje  Show Dance Dzieci   "Iskiereczka z popielnika "  – 2 miejsce
  2. Formacje Jazz Dance Dzieci  " Stare ale jare "   – 4 miejsce
  3. Małe grupy  Show Dance Dzieci - "Biuro Podróży "Miraż"" – 2 miejsce
  4. Małe grupy  Show Dance Juniorzy "O! Paris "   – 1 miejsce
  5. Małe grupy Show Dance Dorośli "W świecie blichtru"   – 4 miejsce
  6. Małe grupy Jazz Dance Dzieci "Ja tak bardzo chcę radości "  – 3 miejsce
  7. Małe grupy Jazz Dance Juniorzy " Tańcząc na chmurze "   - 9 miejsce
  8. Małe grupy Jazz Dance Dorośli   "Ready for the weekend"    - 9 miejsce

Duet Show Dance

  1. Halfar Zuzanna/Mołdrzyk Marta   - 2 miejsce
  2. Cebula Małgorzata/Sopyła Emilia – 1 miejsce
  3. Rosmus  Izabela/Szebesta Anna  – 5 miejsce

 

Duet  Jazz Dance*

1             Halfar Zuzanna/Mołdrzyk Marta  - 4 miejsce

2             Borowik Cezary/Czapka Klaudia   - 9 miejsce

3             Barteczko Patrycja/Wloka Paulina    - 18 miejsce

 

Solo Show Dance

1             Krzyształa Emilia   - 8 miejsce

2             Brzoza  Martyna  – 18 miejsce

3             Sopyła Emilia – 1 miejsce

4             Halfar   Zuzanna  – 14 miejsce

5             Szebesta Anna  – 13 miejsce

6             Rosmus  Izabela  – 3 miejsce

7             Borowik Cezary  – 5 miejsce

8             Musiolik Martyna – 6 miejsce

 

Solo Jazz Dance*

1             Cebula Małgorzata  – 18 miejsce

2             Stec Nina  – 26 miejsce

3             Broda Nel  – 50 miejsce

4             Rosmus Izabela  – 4 miejsce

5             Czapka Klaudia  – 42 miejsce

6             Borowik  Cezary   – 8 miejsce

7             Wloka   Paulina  – 14 miejsce

2013

Mistrzostwa Świata Jazz i Modern Dance - Mikołajki

IX miejsce – mini formacja modern dzieci (Bose Stopy),
XI miejsce - mini formacja modern seniorzy (Exogenesis),
XVI miejsce - mini formacja modern juniorzy (Arka Noego).

Mistrzostwa Świata Dance Show - Riesa

XVIII miejsce - solo dzieci Emilia Sopyła "Pieskie życie kota"  (18/49),
XXVII miejsce - duet dzieci Marta Mołdrzyk/Zuzanna Halfar - "Zakochany groszek" (27/32)

Otwarte Mistrzostwa Republiki Czeskiej
I miejsce - mini formacja modern dorośli (Exogenesis).

Mistrzostwa Polski
III miejsce – duet dzieci (Marta Mołdrzyk, Zuzanna Halfar),
III miejsce – solo dzieci (Emila Sopyła),
III miejsce – mini formacja modern dzieci (Bose Stopy),
III miejsce – mini formacja modern dorośli (Exogenesis),
IV miejsce – formacja dzieci (W samym sercu Grenlandii)
IV miejsce – formacja juniorzy (Pieniądze ponad wszystko)

2012
Mistrzostwa Polski
I miejsce – solo show mini dzieci (Zuzanna Halfar)
III miejsce – formacja juniorów (Amadeusz)
IV miejsce – solo show seniorzy (Cezary Borowik)
V miejsce – solo show dzieci (Emilia Sopyła)
V miejsce – formacja dzieci (Warsztat samochodowy)

2011
Mistrzostwa Świata
III miejsce – formacja juniorów (Jazz of Jack)
IV miejsce – solo juniorów (Karol Mental)
V miejsce – duety dzieci (Patrycja Barteczko, Paulina Wloka)


Mistrzostwa Europy
III miejsce – solo dzieci (Karol Mental)
III miejsce – formacja dzieci (Jazz of Jack)


Mistrzostwa Polski
I miejsce – solo dzieci (Anna Szebesta)
II miejsce – mini formacja dzieci (Śpiący księżyc)
II miejsce – solo dzieci (Izabela Rosmus)

Aktualności

małe informacje po pierwszych treningach

- prosimy nie kupować baletek w sklepach sportowych itd. Nie bardzo się nadają - mają pełną podeszwę. W najbliższym czasie przedstawimy ofertę zakupu baletek firmy Sunsha oraz jazzówek. Jeżeli chodzi o baletki mamy "rozmiarówkę" więc na najbliższych treningach będzie je można przymierzyć

- proszę nie zapominać dawać dzieciom napoje na treningi 

- prosimy o punktualne przychodzenie na zajęcia (na parę minut przed rozpoczęciem)

- rodziców dzieci z "Baby Baletu" i Dzieci I (w szkole nr 1) prosimy o czekanie na dzieci na dole na ławkach (nie przed oszklonymi drzwiami auli)

- proszę zaopatrzyć dzieci w podpisany zeszyt (format a5) - służyć będzie jako "dzienniczek" gdzie np. dzieci będą wklejać otrzymane naklejki, rysunki itd

Mamy już "rozmiarówkę" baletek - można mierzyć na treningach. Przy zamówieniu minimum 20 par ceny są następujące:

do rozmiaru MM - 260 koron czeskich

od rozmiaru MM (włącznie) - 330 koron. 

Mierzyć można w każdej chwili ale zamówienia przyjmujemy łącznie z wpłatą (w koronach)

- jazzówki można zamawiać - cena 130 zł

- opłaty członkowskie - I rata płatna do 10 października 2o16

  • 400 zł rocznie (Baby Balet) płatne w 2 ratach po 200zł, 200 zł: w październiku i styczniu
  • 600 zł rocznie (Miraż Dzieci I) płatne w 3 ratach po 200 zł: w październiku, styczniu i marcu 
  • 700 zł rocznie (Miraż Dzieci II, Miraż Juniorzy, Seniorzy)  płatne w 3 ratach po 250 zł, 250 zł, 200 zł: w październiku, styczniu i marcu 

Opłaty wnoszone są na konto w banku Pekao S.A. nr 09 1240 4357 1111 0010 3971 8780 z dopiskiem opłata członkowska Miraż oraz imię i nazwisko dziecka lub w kasie WCK

 


harmonogram treningów

Harmonogram treningów (do ME Jazz, Modern i Balet – od stycznia 2o17 zmiana)

poniedziałki – Szk. Podstawowa nr 9 ul. Armii Ludowej 11

                         godz. 16.oo – 17.3o nowa grupa Dzieci 2

(Czech, Lipok, Kiljan, Cojg, Bubak, Jeleń, Piechoczek, Piętek, Pilorz, Piechaczek, Grzegoszczyk, Lubszczyk, Hałasek, Bogdanowicz, Kubicz, Szebesta, Jordan, Czerwień, Stuka, Szweda)

                         godz. 17.3o – 19.oo formacje dzieci na MŚ i ME (wyjątkowo w poniedziałek 26 września na godz. 17.oo)

                        godz. 19.oo – 2o.3o juniorzy

                        godz. 19.oo – 21.oo seniorzy

wtorkiAula Szk. Podst. nr 1 ul. Wałowa 5

                        godz. 16.oo – 17.15 grupa Baby Balet

                        godz. 17.15 – 18.45 grupa Dzieci 1

                        godz. 18.45 – 2o.3o seniorzy / sola i duety na MŚ i ME

            - sala gimnastyczna Szk. Podst. nr 1 ul. Wałowa 5

                      16.oo – 17.3o balet Miraż Dzieci 2

                      17.3o - 19.oo balet  Miraż Juniorzy + Ola Wilkanowska + Zuzanna Wójtowicz

                      19.oo – 2o.oo próba mini formacji balet

 

środy  – Szk. Podstawowa nr 9 ul. Armii Ludowej 11

                         godz. 16.oo – 17.3o nowa grupa Dzieci 2

(Czech, Lipok, Kiljan, Cojg, Bubak, Jeleń, Piechoczek, Piętek, Pilorz, Piechaczek, Grzegoszczyk, Lubszczyk, Hałasek, Bogdanowicz, Kubicz, Szebesta, Jordan, Czerwień, Stuka, Szweda)

                         godz. 17.3o – 19.oo formacje dzieci na MŚ i ME

                        godz. 19.oo – 2o.3o juniorzy

                        godz. 19.oo – 2o.3o seniorzy

czwartki  Szk. Podstawowa nr 9 ul. Armii Ludowej 11

                  godz. 17.3o – 18.45 grupa Dzieci 1

                  godz. 18.45  – 2o.3o mini formacje, sola i duety na MŚ i ME

                   WCK s. 7  akrobatyka - poniżej godziny i listy uczestników

                   godz. 16.oo- 17.3o    akrobatyka (grupy na zmianę: co drugi czwartek)

                         czyli 22.o9.   grupa A1 akrobatyka ;     grupa A2 mini formacje wóz, jazz w SP9

                                 29.o9.   grupa A2 akrobatyka ;      grupa A1 kołysanka, mini w SP9 i tak dalej i tak dalej

                             

Grupa A1 -  Grupa A2 –
Brzoza Martyna                                                             Cebula Małgorzata
Zalewska Wiktoria Woryna Oliwia
Krzyształa Emilia Stec Nina
Rak Julia Witebska Marta
Swoboda Antonina Matera Żaneta
Dąbrowska Nicola Nowak Antonina
Halfar Zuzanna Sopyła Emilia
Sikora Martyna Mołdrzyk Marta
Erban Wiktoria Michalska Julia
Wójtowicz Zuzanna Wolny Julia
Rduch Wiktoria Skrodzka Julia
Miełek Alicja  
Wojaczek Kamila  
Lubszczyk Rachela  

                  godz. 17.3o – 19.oo                   akrobatyka

Czech Aleksandra

Lipok Maja

Kiljan Marcelina

Cojg Alicja

Jeleń Nadia

Piechoczek Patrycja

Piętek Małgorzata

Pilorz Gabriela

Piechaczek Maja

Hałasek Paulina

Bogdanowicz Wiktoria

Szebesta Aleksandra

Czerwień Emilia

Stuka Laura

Szweda Amelia

                 godz. 19.oo – 2o.oo                   akrobatyka

              (grupa przychodzi na 18.3o i rogrzewa się sama na holu)

Styrnol Kinga

Zmarzły Lena

Iglikowska Jagoda

Staszewska Julia

Wiśniewska Oliwia

Łaciok Hanna

Wilkanowska Aleksandra

Grześ Paulina

Butyńska Martyna

Goryszewska Emilia

Banek Karolina

Bubak Laura

Grzegoszczyk Emilia

Lubszczyk Wiktoria

Kubicz Anna

Jordan Julia


wyniki naboru, egzaminu wewnętrznego, podział na grupy

Poniżej zamieszczamy podział na grupy zespołu po egzaminie wewnętrznym oraz naborze. A także terminy i miejsca pierwszych treningów.
Dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili się na nabór - niestety nie możemy przyjąć wszystkich. 
Zapraszamy za rok.
Przypominamy, że po obserwacji dzieci na treningach możemy dokonać korekty w przynależności do konkretnej grupy "Mirażu".
 
grupa  BABY BALET
pierwszy trening: 20 wrzesień (wtorek)
następne treningi w każdy wtorek
godz. 16.oo - 17.15 aula SP 1 ul. Wałowa
Albin Matylda
Babuchowska Maria
Banach Martyna
Banek Emilia
Brocki Wiktor
Bujok Wiktoria
Ceglarz Katarzyna
Dzierżęga Izabela
Folwarczny Julia
Froncek Milena
Grądzka Natalia
Grzonka Natalia
Grzonka Oliwia
Hauder Sara
Heliosz Julia
Honysz Laura
Jabłońska Nina
Kazimierska Estera
Klyszcz Julia
 
Paszkowska Milena
Piechoczek Dominika
Pierzycka Emilia
Plewnia Hanna
Płaczek Alicja
Płuciennik Laura
Powieśnik Martyna
Rduch Emilia
Rduch Stella
Rduch Zofia
Rezner Amelia
Rutowicz Justyna
Siekierka Nadia
Słonina Nadia
Swoboda Agata
Szkudlarek Kalina
Szkudlarek Wiktoria
Wojaczek Lidia
Wolak Sonia
Zawlocka Milena
grupa DZIECI 2  
pierwszy trening 19 wrzesień (poniedziałek) g.16.oo - 17.3o tylko:
(Czech, Lipok, Kiljan, Cojg, Bubak, Jeleń, Piechoczek, Piętek, Pilorz, Piechaczek, Grzegoszczyk,
Lubszczyk, Hałasek, Bogdanowicz, Kubicz, Szebesta, Jordan, Czerwień, Stuka, Szweda)
godz. 17.3o - 19.oo  formacje dzieci na MŚ i ME
Banek Karolina
Bogdanowicz Wiktoria
Bubak Laura
Butyńska Martyna
Cojg Alicja
Czech Aleksandra
Czerwień Emilia
Erban Wiktoria
Goryszewska Emilia
Grzegoszczyk Emilia
Grześ Paulina
Hałasek Paulina
Iglikowska Jagoda
Jeleń Nadia
Jordan Julia
Kiljan Marcelina
Kubicz Anna
Lipok Maja
Lubszczyk Wiktoria
Łaciok Hanna
Piechaczek Maja
Piechoczek Patrycja
Piętek Małgorzata
Pilorz Gabriela
Staszewska Julia
Stuka Laura
Styrnol Kinga
Szebesta Aleksandra
Szweda Amelia
Wilkanowska Aleksandra
Wójtowicz Zuzanna
Wiśniewska Oliwia
Zmarzły Lena
grupa DZIECI 1 
pierwszy trening 20 wrzesień (wtorek)
godz. 17.15 - 18.45 aula SP 1 ul. Wałowa
następne treningi: wtorki (SP 1) g.17.15 - 18.45 i czwartki (SP 9 Wilchwy) godz. 17.3o - 18.45
Banaś Wiktoria
Bienias Maja
Ceglarz Małgorzata
Chomicka Zofia
Czogała Julia
Glenc Oliwia
Glenc Nikola
Glimasińska Jagoda
Górak Oliwia
Hajska Natalia
Janeta Anna
Kawka Wiktoria
Knapek Paulina
Kocur Aleksandra
Komorowska Magdalena
Krajewska Julia
Marszałek Weronika
Moskwa Martyna
Mucha Magdalena
Opalkowska Maria
Orczykowska Anastazja
Oskwarek Hanna
Parzych Judyta
Piecowska Iga
Pisarek Julia
Sitko Patrycja
Sobala Wiktoria
Sosna Aneta
Sternal Vanessa
Szojer Martyna
Tlon Zuzanna
Wardowska Julita
Węglarz Marta
Wojtala Emilia
Wolny Emilia
Woźniak Wiktoria

Wróbel Anna

Krutkiewicz Kalina

grupa JUNIORZY 
pierwszy trening 19 wrzesień (poniedziałek) godz. 18.3o - 2o.3o
SP 9 Wilchwy Os.
Brzoza Martyna
Cebula Małgorzata
Dąbrowska Nicola
Halfar Zuzanna
Krzyształa Emilia
Lubszczyk Rachela
Matera Żaneta
Michalska Julia
Miełek Alicja
Mołdrzyk Marta
Nowak Antonina
Rak Julia
Rduch Wiktoria
Sikora Martyna
Skrodzka Julia
Sopyła Emilia
Stec Nina
Swoboda Antonina
Witebska Marta
Wojaczek Kamila
Wolny Julia
Woryna Oliwia
Zalewska Wiktoria
grupa SENIORZY 
pierwsze spotkanie 19 wrzesień (poniedziałek) godz. 18.3o  
SP 9 Wilchwy Os.
Oślizło Natalia
Rosmus Izabela
Szebesta Anna
Szkatuła Adrianna
Żero Natalia

ważne ....do zapamiętania ... lub do kalendarza ....

rok 2017 ... uwaga !!!! zmiana !!!! planowany obóz treningowy .... Komorni Lhotka.... 9 - 12 luty  miniformacje ..... duety, solówki

14 - 15 styczeń - Syrynia - formacje dzieci

28 - 29 styczeń - Syrynia - formacje juniorzy

3 czerwiec - koncert jubileuszowy - 25 lat "Mirażu"  (1 czerwiec - próba generalna)

 


filmik

https://www.youtube.com/watch?v=z0M0G5rOiR4

 


Mistrzostwa Polski w Wałbrzychu - podsumowanie

Z Krajowych Mistrzostw IDO Show Dance i Jazz Dance, które w tym roku odbyły się w Wałbrzychu, nasi tancerze wrócili aż z 7 medalami. Za największe osiągnięcie zespołu podczas tegorocznych Mistrzostw Polski należy uznać obronę złotego medalu w kategorii Show Dance formacji dziecięcych do lat 11, gdzie Miraż drugi rok z rzędu nie znalazł sobie równych (kliknij TUTAJ aby zobaczyć występ). Kolejne medale wywalczyły mini formacje dzieci, które zdobyły brązowe medale zarówno w stylu jazz, jak i show dance. Na trzecim stopniu podium rywalizację zakończyły również duety w kategorii juniorów (Gosia Cebula, Emilia Sopyła) oraz dzieci (Zuzia Wójtowicz, Wiktoria Erban). Świetne wyniki Miraż odnotował także w występach solowych – Emilia Sopyła (kategoria 12-15 lat) oraz Izabela Rosmus (kategoria 16+) zdobyły srebrne medale, co w przypadku obu dziewczyn jest tym większym sukcesem, iż obie po raz pierwszy startowały w swoich kategoriach wiekowych. Podsumowanie imprezy możecie przeczytać np. tutaj: LINK

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z Mistrzostw Polski w Wałbrzychu: LINK (więcej zdjęć również na naszym profilu na FB: LINK 


Mistrzostwa Świata i Europy

Na MŚ Show Dance oraz ME Modern, Jazz i Balet najprawdopodobniej zatańczymy:

Mistrzostwa Świata Show Dance – Riesa (Niemcy)  21 – 26.11.2o16

  1. formacja show dance dzieci  „Niedzielne popołudnie”
  2. mała grupa show dance dzieci „ Kołysanka „
  3. mała grupa show dance juniorzy „Konstelacja Wielkiego Wozu”
  4. duet show dance dzieci  M.Brzoza / Z.Halfar „Schronisko dla kotów” – lista rezerwowa
  5. duet show dance dzieci W.Erban / Z.Wójtowicz  „Wielkie pranie „
  6. duet show dance juniorzy M.Cebula / E.Sopyła  „Na naszym podwórku „
  7. solo show dance juniorzy E.Sopyła „Industry”
  8. solo show dance dorośli I.Rosmus „Na drugim brzegu …”

Mistrzostwa Europy Jazz Dance, Modern Dance i Balet Pointe – Mikołajki – 6-10.12.2o16               

                                               JAZZ

  1. formacja jazz dance dzieci – „ Kiss Me „
  2. mała grupa jazz dance dzieci – „ Cool Dolls „
  3. mała grupa jazz dance juniorzy
  4. duet jazz dance dzieci Z.Halfar / W.Zalewska – lista rezerwowa
  5. duet jazz dance dorośli I.Rosmus / A.Szebesta – lista rezerwowa
  6. solo jazz dorośli I.Rosmus – lista rezerwowa

                                         MODERN

  1. mała grupa modern dance dzieci – „ Zorza „
  2. duet modern dance dzieci  Z.Halfar / Z.Wójtowicz
  3. duet modern dance dorośli I.Rosmus / A.Szebesta
  4. solo modern dorośli   I.Rosmus

                                      BALET POINTE

  1. mała grupa balet dzieci
  2. mała grupa balet juniorzy
  3. duet  balet dzieci  Z.Halfar / Z.Wójtowicz

Zdjęcia i nagranie koncertu

Sobotni koncert za nami - zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z koncertu:http://dreamsfoto.pl/miraz Jednocześnie przypominamy, że wciąż można zamawiać płyty z koncertu. Koszt to jedynie 35 zł. Płytę można zamówić u Bożeny Witebskiej, Klaudii Czapki lub poprzez maila na miraztaniec@gmail.com i wpłatę na konto Stowarzyszenia.


"W niedzielę po południu" :) - 11 czerwca

„W niedzielę po południu” - tak przewrotnie nazwano sobotni koncert zespołu tanecznego Miraż, który odbędzie się 11 czerwca 2016 r. o godz. 15:00 i 18:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury. To jednak nie tylko tytuł widowiska, ale również nazwa mistrzowskiej choreografii, dzięki której Miraż wywalczył złoty medal podczas Krajowych Mistrzostw Polski 2016 Show Dance i Jazz Dance w Wałbrzychu.

Publiczność będzie miała okazję podziwiać tancerki w licznych utytułowanych choreografiach (złoci, srebrni i brązowi medaliści mistrzostw Polski, Europy i Świata). Zobaczymy duże formacje, mini formacje, duety i sola w stylach jazz, modern i show. Należy podkreślić, iż regularne sukcesy działającej przy Wodzisławskim Centrum Kultury grupy tanecznej to efekt pasji i zaangażowania i ciężkiej pracy wielu osób. Zespół od lat kierowany jest przez doświadczonych trenerów – Ryszarda Kozłowskiego i Lenkę Brečkovą, których wspierają młodzi pasjonaci tańca i choreografii – Aleksandra Sosna, Klaudia Czapka, Dominika Pławna, oraz Martyna Musiolik. Zespół trenerski uzupełniają Evgeniya Makeeva – instruktorka baletu oraz Marcin Kost, odpowiedzialny za zajęcia akrobatyczne. Końcowy efekt to także pomysłowe rekwizyty oraz świetnie uszyte stroje. Przede wszystkim jednak, sukcesy osiągane są dzięki pasji i wielu godzinom wytężonych zajęć spędzonych na sali treningowej przez młodych tancerzy. W czerwcu wodzisławska publiczność będzie mogła podziwiać efekty tej pracy.

Bilety w cenie 15 zł są do nabycia w kasie WCK lub za pośrednictwem internetowej sprzedaży na portalu www.biletomaniawck.pl

Serdecznie zapraszamy w sobotę na „W niedzielę po południu” ;-)

!!! W sobotę w cenie 35 zł (wpłaty u Klaudii Czapka lub Bożeny Witebskiej) będzie można zamówić płytę DVD zawierającą zapis koncertu oraz zdjęcia !!!  


wstępny program koncertu 11 czerwca

Uwaga ! Zmiany w stosunku do wstępnej wersji !!!

  rozpoczecie-trening-konfer.
1 mini jazz dzieci II - "Right Dolls"
2 solo jazz Natalia Oślizlo
3 duet jazz Nina Stec/Marta Mołdrzyk
  konfernasjerzy Cebula/Wolny
4 mini dance show dzieci "Kołysanka"
5 mini balet juniorki
6 solo modern Martyna Brzoza
7 duet balet Z.Halfar / Z.Wójtowicz
8 duet modern I.Rosmus/A.Szebesta
9 mini balet dzieci
  konfernasjerzy Cebula/Wolny
10 duet show J.Wolny/J.Skrodzka - "Joker"
11 Baby Balet - "W cukierni"
12 duet Z.Halfar/M.Brzoza - "Schronisko dla kotów"
13 mini show juniorzy - "Wielki Wóz"
  konfernasjerzy Cebula/Wolny
14 formacja dzieci I - "W szkole"
15 solo show E.Sopyła - "Industry"
16 duet show Z.Wójtowicz/W.Erban - "Wielkie pranie"
  konf.-nagroda Mistrz Polski Lena/Rysiek
17 formacja dzieci II - "Niedzielne popołudnie"
18 formacja show juniorzy - "Rosiczka"
  konf.-nagrody naklejki, złoty tancerz Lena/Rysiek
19 solo show I.Rosmus - "Na drugim brzegu …"
20 solo show A.Szebesta - "Ostatni list"
21 solo show M.Musiolik
  konf. Lena i Rysiek
22 duet modern M.Witebska / J.Michalska
  konf. Lena i Rysiek
23 duet M.Cebula/E.Sopyła - "Kargule i Pawlaki"
24 solo show M.Mołdrzyk - "Czarodziejka miłości"
25 solo show E.Krzyształa - "Żywot biedronki"
  konf.-pożegnanie Oli Sosny Lena/Rysiek
26 duet jazz A.Swoboda / M.Sikora
27 solo jazz Nina Stec
28 duet jazz Z.Halfar / W.Zalewska
29 mini jazz juniorki - "Winna jest głupota"
30 duet jazz I.Rosmus / A.Szebesta
31 formacja jazz dzieci II - "Kiss me"
  konfernasjerzy Cebula/Wolny
32 "Finał" i "To już jest koniec"